Zajęcia profilaktyczne

W poniedziałek  15 stycznia do naszej szkoły przyjechali policjanci: pani Katarzyna Kucharek oraz dzielnicowy pan Krzysztof Dudziński.
Zajęcia profilaktyczne były przeznaczone dla uczniów klas siódmych i ósmych. Pani Kucharek poruszyła bardzo dużo zagadnień. Mówiła między innymi o cyberprzemocy, nieodpowiednich treściach w Internecie, mailach od nieznanych osób, kontaktach nawiązywanych z obcymi przez Internet, nadużywaniu czasu w Internecie, odpowiedzialności osób nieletnich. Poruszyła również temat konsekwencji dla nieletnich w przypadku naruszania prawa. Poruszany był również temat dopalaczy i narkotyków.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na nurtujące tematy. Mam nadzieję, że uczniowie coś wyniosą z tych zajęć, będą tak postępować, aby nie zrobić sobie i innym krzywdy, będą dbać i szanować zdrowie. Dziękuję wszystkim, tym, którzy pomogli mi w zorganizowaniu tych profilaktycznych zajęć.
Jadwiga Żak – nauczyciel wdżr.

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.