Integracyjne spotkania dzieci z Golßen i Tuchorzy

Już po raz trzeci, w dniach 10-14 lipca 2006 r., gościła w ZSPiG w Tuchorzy grupa dzieci z Golssen w Niemczech. W ramach integracji zorganizowaliśmy wiele wspólnych wyjazdów. Zwiedziliśmy m.in. Muzeum Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie oraz Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Uczestniczyliśmy również w warsztatach wikliniarskich organizowanych przez Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Wiele radości sprawiły dzieciom przejażdżki konne na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Mariankowie oraz pobyt na basenie w Świebodzinie.

Zapewnienie gościom tak ciekawego programu było możliwe dzięki środkom finansowym uzyskanym z Urzędu Gminy w Siedlcu.

W dniach 14-18 sierpnia 2006r. nastąpiła rewizyta naszych dzieci w Golssen. Zachodni sąsiedzi przygotowali mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję pojechać do Parku Filmowego w Poczdamie. Tam niezapomnianych wrażeń dostarczyły polskim dzieciom przede wszystkim pokazy kaskaderskie i pobyt w czterowymiarowym kinie. Miłe chwile spędziliśmy też w gospodarstwie agroturystycznym i w ogromnym dzikim parku, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych zwierząt. Nasza wizyta w Golssen zakończyła się pobytem na ,,Wyspie Tropikalnej” – kąpaliśmy się i odpoczywaliśmy w cieniu tropikalnych roślin. Było fantastycznie!

Dzięki tym bezpośrednim kontaktom dzieci polskich i niemieckich, mimo bariery językowej, nawiązały się liczne przyja¼nie. Już dziś czekamy na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

Iwona Witkowska

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.