Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc, to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia jakim jest Ślubowanie.

Ten szczególny dzień odbył się 12 października 2022 r. na sali wiejskiej w Tuchorzy. Po przywitaniu gości przez uczennice klas czwartych pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ. Maluchy musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zasłużyć na pasowanie. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, wzorowo odśpiewali hymn narodowy oraz inne piosenki, udzielali odpowiedzi na pytania. Wszystkie dzieci udowodniły, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania świata. Zgromadzona publiczność bez wahania zdecydowała, że pierwszaki świetnie zdały egzamin i mogą przystąpić do aktu ślubowania. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrym i uczciwym, szanować rodziców i nauczycieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. Następnie p. dyrektor Małgorzata Sobel dokonała aktu pasowania każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej w Tuchorzy.

Na koniec uroczystości Pani Hanna Jaskulska wręczyła dzieciom
książeczki SKO Banku Spółdzielczego w Siedlcu z dokonaną pierwszą wpłatą
w kwocie 10 złotych oraz drobne upominki.

Po oficjalnej części rodzice utrwalili ten szczególny moment w życiu
ich dzieci pamiątkowymi zdjęciami.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich
pamięci jako wielkie przeżycie i nie-zapomniana, radosna chwila. A
Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.