Klasy piąte na wycieczce

16 maja 2022 r. klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką. Następnie w przepięknej pogodzie i cudownych humorach podążaliśmy śladami krasnali. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski (katedra), Wyspę Piasek, Most Zakochanych, Stare Miasto: Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki, Rynek, Plac Solny oraz Ratusz. Podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu widokowego w Sky Tower. Pan przewodnik Jacek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy na temat miasta i jego historii.

Drugi dzień wycieczki ukazał nam inne oblicze Wrocławia. Podziwialiśmy jego faunę i florę. Zwiedzaliśmy Zoo z Afrykarium, obejrzeliśmy multimedialny pokaz wodny Wrocławskiej Fontanny przy Hali Stulecia i Ogród Japoński. Ciekawym punktem programu było centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. Tradycyjnie na koniec wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s.

Naszemu wyjazdowi towarzyszyły konkursy, w których uczniowie i
nauczyciele chętnie uczestniczyli. Pierwszego dnia najtrafniej na
pytania pana Jacka odpowiadały Zuzia i teacher Kate. Nagrodą były pyszne
lody rzemieślnicze.

Drugiego dnia był konkurs na najładniejsze selfie ze zwierzęciem. W
gronie najlepszych znaleźli się: Marysia, Zuzia, Sandra, Hirek, Maja i
Antek. Gratulujemy zwycięzcom?
Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.