Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców.

Wygenerowano za pomocą AI

W dniu 29 lutego 2024 r. w szkole nr 3 w Wolsztynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju brały udział drużyny:

  • Szkoła Podstawowa w Buczu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie
  • Szkoła Podstawowa w Belęcinie
  • Szkoła Podstawowa w Tuchorzy

Drużyna z naszej szkoły (SP Tuchorza) wystąpiła w składzie: Franek Just, Maksymilian Ceglarek, Filip Farulewski, Ernest Głowacki, Filip Pusiak, Felicjan Plotka, Alan Wielgosz (bramkarz). Zawodnicy rezerwowi: Hieronim Tomiak, Wiktor Materna, Dawid Szwaba, Jakub Pawlyta, Hubert Raczkowiak.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z drużyną z Bucza, który wygrali z dużą przewagą bramek. W drugim meczu graliśmy przeciwko drużynie z SP 3 , był to mecz bardzo zacięty i dynamiczny który chłopacy wygrali. Zdobywamy kolejne 3 pkt.

W trzecim meczu zawodnicy z SP Tuchorza podejmują walkę z SP 1 Wolsztyn, mecz bardzo zacięty, dramatyczny i wyrównany. Mecz kończy się remisem i tym samym rozpoczyna się pierwsza seria karnych, która nie dała rozstrzygnięcia meczu. Rozpoczyna się druga seria rzutów karnych i przy wspaniałej obronie bramkarza Alana Wielgosza i bardzo dobrych rzutach Franka Justa, Felka Plotki i Maksa Ceglarka ,wygrywamy z SP 1 Wolsztyn. Mamy już 9 pkt co daje nam 1 miejsce, ale został jeszcze do rozegrania jeden mecz z SP Belęcin, który nie miał wpływu na miejsce w turnieju. Chłopacy przegrali z SP Belęcin.

Zdobywając pierwsze miejsce w Powiecie Wolsztyńskim drużyna awansowała do ¼ rozgrywek wojewódzkich rejonu Leszczyńskiego. Turniej odbędzie się w Lesznie 19 marca 2024 r.

Drużyna chłopców z SP Tuchorza awansowała pierwszy raz w historii szkoły do zawodów Rejonowych. Brawo zawodnicy.
RS

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.