Zimowisko w Przesiece

Od ponad dwudziestu lat uczniowie z naszej szkoły wraz z z uczniami ze szkoły w Siedlcu, Kopanicy i Chobienic jeżdżą na obozy zimowe do Przesieki. Głównym celem wyjazdu jest nauka jazdy na nartach i snowboardzie. Nasze dzieci w ciągu czterech dni uczyły się, a niektóre już doskonaliły jazdę na nartach i desce snowboardowej. Pogodę mieliśmy raczej wiosenną niż zimową, lecz na stoku śnieg był do końca. Oprócz wyczynów na Karpatce młodzież z gminy miała okazję być na lodowisku, gdzie próbowała swoje siły tym razem na łyżwach. Do tradycji należy wyjazd na basen, tym razem na Termy do Cieplic. Jest tam wiele atrakcji w wewnątrz – baseny, zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, jak i na zewnątrz- basen z możliwością wypłynięcia na dwór. Kolejną atrakcją był wyjazd do muzeum – Karkonoskie Tajemnice, gdzie dzieci przeniosły się w mistyczny świat, stanęły oko w oko z Duchem Gór oraz poznały legendy i historie, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Nocowaliśmy w Przesiece, spacerowaliśmy po miejscowości, bawiliśmy się w podchody i byliśmy na Wodospadzie Podgórnej, który stał się główną atrakcją dla morsów. W ostatki oczywiście była dyskoteka, my także zakończyliśmy karnawał niezłymi pląsami. W drodze powrotnej pojechaliśmy na Wodospad  Szklarki w Szklarskiej Porębie, gdzie można było kupić pamiątki. Zakończyliśmy kolejne zimowisko.
BJ

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.