Kalendarium: marzec – czerwiec 2023 r.

 • 28 marca 2023 r. – Po ciekawym koncercie – dzieci z klas pierwszych wyjechały do kina w GOK w Siedlcu. Obejrzały tam 6 krótkometrażowych filmów animowanych oraz uczestniczyły w głosowaniu na najciekawsze pozycje. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
 • 31 marca 2023 r. – W konkursie piosenki obcojęzycznej ” Sing and win” organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie reprezentowali nas: Kornelia Kowalewska, Adam Różycki, Lena Czarnacka, Maria Tomiak i Maciej Zboralski. Jesteśmy dumni z naszej uzdolnionej młodzieży. Dziękujemy im z całego serca za zaangażowanie, pracę i odwagę. We are really proud of you.
 • 31 marca 2023 r. – Dziękujemy Wam! Graliśmy razem i graliśmy dla wszystkich – małych i dużych! Jesteście niesamowici! Nasz sztab uzbierał 30.782,02 zł
 • 04 kwietnia 2023 r. – 4 kwietnia DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 2B
 • 05 kwietnia 2023 r – życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych we szystkich klasach!
 • 12 kwietnia 2023 r. – Klasy 3 uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczo- ekologicznych w wielkopolskim Parku Narodowym. Uczniowie przeszli ścieżką dydaktyczna, na której rozwiązywali różnorodne zadania praktyczne oraz oglądali ciekawostki fauny i flory. Nasz przewodnik wysoko ocenił wiedzę dzieci. W siedzibie WPN dzieci wykonały z materialow recyklingowych różne gatunki ptaków. Dziękujemy ZMO w Wolsztynie za ufundowanie tej ciekawej wycieczki, która pozwoliła nam poznać walory Parku Narodowego, który znajduje się tak blisko nas!
 • 12 – 14 kwietnia 2023 r. – Wycieczka klas 7 do Warszawy.
 • 12 kwietnia 2023 r. – Dnia 12 kwietnia 2023 r. w GOK w Siedlcu odbyły się eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt.: ”Mali recytatorzy”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III, a 13 kwietna odbyły się eliminacje dla klas IV – VIII. W tej grupie wiekowej szkołę reprezentowały: Lena Janczewska i Faustyna Tomaszewska z kl. Va oraz Olga Pikuła z kl. Vb. Dzieci, bardzo dobrze przygotowane przez swoich nauczycieli, zarecytowały wiersze poetów polskich, m.in.: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchorzy zaprezentowali się wspaniale i odnieśli wielki sukces! Otrzymali dyplomy pamiątkowe. Do etapu powiatowego, zakwalifikował się Mateusz Piątek z kl. II a, recytując wiersz Juliana Tuwima pt.: „Spóźniony słowik”. Ogromne brawa i gratulacje dla zwycięscy i wszystkich uczniów biorących udział w konkursie!
 • 18 kwietnia 2023 r. – Uczniowie klas 7-8 z Szkoły Podstawowej w Tuchorzy zdobyli brązowe medale na Mistrzostwach Powiatu Wolsztyńskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Gratulujemy!!!
 • 19 kwietnia 2023 r. Dnia 19 kwietnia 2023 roku drużyna naszej szkoły, zajęła I miejsce w XIII Edycji Wielkopolskiego Turnieju ORLIK 2023 w piłce nożnej. Awansowaliśmy do dalszych rozgrywek.
 • 20 kwietnia 2023 r. – Odbyły się zawody lekkoatletyczne w Wolsztynie w trójboju – chłopcy z kl. 4 zdobyli III m oraz w czwórboju – chłopcy z kl. 5 zdobyli IV m a dziewczynki z kl. 5, 6 III m. Gratulacje.
 • 22 kwietnia 2023 r. – Dzień Ziemi
 • 23 kwietnia 2023 r. – udział naszych uczniów w biegu charytatywnym w Chobienicach dla Gabrysia bo Pomoc Ma Moc.
 • 25 kwietnia 2023 r. odbył się kolejny koncert filharmonii. Tematem koncertu była ,,Muzyczna ciuchcia , czyli jak muzyka opowiada”. Muzycy zaprezentowali nam wiersz .Tuwima ,,Lokomotywa” w wersji muzycznej. Poznaliśmy również możliwości dźwiękowe takich instrumentów jak saksofon ,gitara i fortepian .
 • 26 kwietnia 2023 r. – Czytelnictwo Biblii
 • 27 kwietnia 2023 r. – odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne kl. 7 i 8 w Wolsztynie. Wiktor Rogoziński w biegu na 1000 m zajął I miejsce – 3.23, 48, Agata Rożek w biegu na 600m zajęła III m – 2.08,10, Franciszek Just w skoku w dal III m – 4,77 m, Huber Rybicki w skoku w dal VI m – 4.59, Samanta Janczewska w biegu na 100 m VI m – 15.89, Natalia Rożek w biegu na 100 m VII m- 16.44. Gratulacje
 • 04 maja 2023 r. – w ramach wychowania fizycznego obchodzono w klasach czwartych i piątych Dzień Rolek, Deskorolek i Hulajnóg.
 • 10 maja 2023 r. – rozegrano etap Powiatowy Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2023. Drużyna naszej szkoły zdecydowanie wygrała z reprezentacją SP Obra ( 8:0) i SP Kaszczor (14:3). Wygrana dała nam awans do rozgrywek rejonowych, które zostaną rozegrane 18 maja w Lesznie.
 • Wszystkim zawodnikom, dziękuję za zaangażowanie i sportową postawę.
 • 18 maja 2023 r. – XIII Finał Rejonowego Turnieju Orlika 2023.
 • 18 maja 2023 r. – nasi uczniowie brali udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Na wyniki czekamy z niecierpliwością.Trzymamy kciuki.
 • 25 maja 2023 r. – W maju odbył się apel podsumowujący pracę Szkolnej Kasy Oszczędności działającej przy Szkole Podstawowej w Tuchorzy. W trakcie apelu wręczono nagrody najbardziej aktywnym członkom SKO. W tym roku tytuł MISTRZA OSZCZĘDZANIA zdobyła Weronika Krajs, a tytuł WICEMISTRZA Oliwer Olech i Miłosz Tylutki. W sumie nagrodzono 84 uczniów z kl.I-VI. PUCHAR OSZCZĘDZANIA i rywalizację międzyklasową wygrała kl. IIIb. Drugie miejsce zajęła kl.IIb, a trzecie kl.Ib. GRATULACJE!!!
 • 27 maja 2023 r. – odbył się PIERWSZY FESTYN RODZINNY. Dziękujemy wszystkim: przyjaciołom szkoły, rodzicom, uczniom, nauczycielom za zaangażowanie, pracownikom szkoły za pomoc. To był piękny dzień. Do zobaczenia za rok.
 • 30 maja 2023 r. – Wizyta klas III w PARKU PIRATÓW
 • 30 maja 2023 r. – odbył się ostatni w tym roku szkolnym KONCERT FILHARMONII. Tym razem artyści zaprezentowali dzieciom muzykę pochodzącą z dalekiej Kuby.
 • 31 maja 2023 r. – Klasy pierwsze na wycieczce w Poznaniu.
 • 01 czerwca 2023 r. – Dzień Dziecka. Moc atrakcji dla uczniów naszej szkoły.
 • 01 czerwca 2023 r. – z uśmiechem na twarzy klasy czwarte 1 czerwca wyruszyły na wycieczkę do Biskupina i Gniezna.W promieniach Słońca zwiedzaliśmy prastary gród Biskupin. Dzieci były pod wrażeniem dowiadując się jak ludzie żyli w dawnych czasach. Było strzelanie z łuku, lepienie w glinie oraz przejazd kolejką wąskotorową. Atrakcji mnóstwo, ale w końcu był Dzień Dziecka.
 • 23 czerwca 2023 r. – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.