Wyprawa do Trójmiasta

W dniach 30 maja – 2 czerwca klasy Ia wraz z IIa odbyły wycieczkę na Hel.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy krzyżacki Zamek w Malborku. Największe wrażenie na zwiedzających zrobiła zbrojownia i jej asortyment.

Drugi dzień był wyjątkowo męczący. Wzdłuż i wszerz zwiedziliśmy Trójmiasto. Dodatkową atrakcją były organy w Oliwie, które porażały swoim ogromem. Uczestnikom do gustu przypadł także Stary Rynek w Gdańsku. W tym samym mieście wszyscy podziwiali Kościół Mariacki. Po przebyciu 450 schodków mogliśmy z jego wieży podziwiać panoramę miasta.

Trzeciego dnia wzdłuż przemierzyliśmy Hel. W mieście Hel wszyscy byli pod wrażeniem fokarium. Zobaczyliśmy na czym polega karmienie fok. Odbyliśmy także rejs kutrem rybackim. Mocno kołysało, jednak nikt nie zwracał do morza.

Nocowaliśmy w pensjonacie "Bursztynek". Nie byliśmy pewni, czy kotlety były rzeczywiście wołowe. Warunki były naprawdę dobre. Co prawda wiele nie spaliśmy, jednak można stwierdzić, że łóżka były wygodne.

Powrót do domu z panem Śmiałkiem odbył się bez większych komplikacji.

Nasze opiekunki pilnowały nas wzorowo!

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.