Kolonia w Nekielku

W dniach od 17 do 30 lipca dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy uczestniczyły w kolonii w Nekielku. Organizatorami wyjazdu byli: p. Mikołaj Tomaszyk i p. Agnieszka Drzewiecka, a opiekunami panie: Agata, Magda, Sylwia, Agnieszka i Ania. Zwiedziliśmy Poznań, Toruń, Gniezno oraz miejscowość o d¼więcznej nazwie Wagowo, gdzie kręcone były sceny do filmu „Pan Tadeusz”.

Podczas całego pobytu na kolonii dopisywała nam przepiękna pogoda, więc prawie codziennie wypoczywaliśmy również nad jeziorem. Opalaliśmy się i kąpaliśmy pod opieką ratownika. Dodatkową atrakcją były nocne wyprawy do lasu oraz organizowane przez wychowawców konkursy m. in. na najlepszy wystrój pokoju, na najbardziej oryginalną fryzurę czy też wybory miss i mistera kolonii.

Aby łączyć przyjemne z pożytecznym nasi opiekunowie organizowali dla nas lekcje z języka niemieckiego i angielskiego. Po nich szczególnie chętnie wieczorami rozpalaliśmy ognisko, śpiewaliśmy piosenki i podziwialiśmy gwiazdy.

Wielką popularnością cieszył się zbudowany w lesie szałas, w którym spały same dziewczyny. Po pierwszej nieprzespanej ze strachu nocy, wszystkie przyzwyczaiły się i przestały bać, a nawet robiły sobie nawzajem kawały. Dodatkowym urozmaiceniem naszego pobytu były również bardzo ciekawe zajęcia teatralne. Pozwoliły one nam poznać nie tylko przyjemne, ale i te trudne strony zawodu aktora. Do domu wszyscy wróciliśmy nie tylko opaleni, ale również bardzo zadowoleni. Rozstając się wszyscy wzdychali, że w przyszłym roku pragnęliby jeszcze raz przeżyć tak wspaniałe dwa tygodnie z naszymi opiekunami.

Ewa Fornalkiewicz, Karina Wyrębek

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.