Plener malarski w Tuchorzy

18 czerwca 2006 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy odbyły się warsztaty malarskie w ramach projektu “Jak doszło do tragedii w Tuchorzy”.

Przyjechali do nas artyści z wielu krajów m. in. z Niemiec, Litwy, Łotwy, Armenii, Ukrainy, Estoni oraz Polski. W swoich pracach uwieczniali zabytki oraz ciekawe miejsca Tuchorzy i okolic (probostwo, kościoły, szkoły, stary młyn, Miejsce Pamięci Narodowej).

Wraz z nimi pod okiem zawodowców pracowali uczniowie naszej szkoły, próbując swoich sił w malarstwie. Niektóre z prac były na bardzo wysokim poziomie. Rodzice i goście mieli okazję obejrzeć również całoroczne prace artystyczne swoich dzieci wykonane na lekcjach plastyki i kółku.

Prace artystów ozdabiają korytarze szkoły, natomiast prace uczniów zostaną umieszczone w galerii szkolnej.

M. Karwatka, B. Kaczmarek

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.