II Przegląd Pieśni Patriotycznej

W niedzielę 7 maja 2006 roku w sali wiejskiej w Tuchorzy odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Organizatorem drugiej już edycji tego przeglądu było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło w Siedlcu, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Jego celem jest popularyzacja pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Stał się też okazją do prezentacji młodych talentów z naszej gminy szerszej publiczności.

Przegląd nie ma charakteru konkursu i dlatego jego uczestnicy nie są oceniani, a za swój występ otrzymują podziękowania i dyplomy uczestnictwa.

Wszystko to sprawia, że imprezie tej towarzyszy niezwykle swobodna atmosfera wspólnej zabawy, zachęcająca do licznego w niej uczestnictwa młodszych i starszych artystów ze wszystkich gminnych szkół i przedszkoli.

Nic więc dziwnego, że sala wiejska w Tuchorzy z ledwością mogła pomieścić ponad 180 występujących oraz publiczność przeglądu. Wszystkim towarzyszyły jednak doskonałe humory, dzięki czemu impreza ta zapewne na długo pozostanie w pamięci szczególnie najmłodszych jej uczestników.

Tym większe więc podziękowania należą się organizatorom i sponsorom tej imprezy za kultywowanie tradycji, patriotyzmu i nade wszystko wspólnej doskonałej zabawy.

BP

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.