Piłka ręczna dziewcząt

Drużyna dziewcząt w składzie: Agata Browarczyk, Maria Kasperska – Krawczyk, Julita Pacyna, Zofia Pikuła, Maja Przybyla, Olga Przywecka, Iga Pusiak, Oliwia Schulz, Maria Wawrzyńska, Julia Zaklika, Weronika Nitschke, Zofia Purolnik, Jessica Serweta, Martyna Śmiałek zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej z zespołem z Siedlca, wynikiem 12:6.

W Mistrzostwach Powiatu również zwyciężyła nad drużynami z Bucza, Kaszczoru, Siedlca, Wolsztyna nr 1, Wolsztyna nr 3. Tym samym awansowały do zawodów rejonowych.

Jest to ogromny sukces, po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zagrają na szczeblu rejonu. Dnia 6 kwietnia odbyły się rejonowe zawody w Lesznie. Nasze zawodniczki zagrały z Lesznem, Jerką I Bojanowem. Mecze były bardzo trudne, dziewczęta walczyły dzielnie uzyskując IV miejsce w rejonie leszczyńskim.

Gratuluję i życzę dalszych sportowych sukcesów.

Beata Janczewska

Copyright © 2023. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.