“Kobieto, boski diable!”

W środę 14 marca o godzinie 15:00 w naszej szkole odbył się konkurs poezji pt. “Kobieto, boski diable!”. Został on zorganizowany z okazji Dnia Kobiet.

Pani Barska rozpoczęła konkurs krótkim przemówieniem na temat poezji romantycznej, a następnie uczestnicy zaczęli czytać poezję. Uczniowie zaprezentowali utwory znanych poetów romantycznych takich jak: Mickiewicz, Słowacki i Norwid. Po części konkursowej uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami, z jury w składzie: Lucyna Barska, Zyta Materna i Iwona Fornalik udało się na naradę w celu wyłonienia zwycięzcy. Wyróżnieni zostali:

 • Milena Napierała – kl. Ia gim.
 • Klaudia Patalas – kl. IIIb gim.
 • Patrycja Stefan – kl. IIa gim.
 • Anna Pikuła- kl. IIIb gim.
 • Adam Zboralski – kl. IIa gim.
 • Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, wszyscy uczestnicy ocenę celującą z języka polskiego oraz +20 punktów.

  Milena Napierała kl. Ia gim.

  Konkurs literacki

  Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.