Rajd rowerowy

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas szóstych i członkowie Kółka Ekologicznego wraz z paniami: Bogumiłą Kaczmarek i Beata Janczewską wybrali się na rajd rowerowy. Celem wyprawy było zwiedzenie gminnego wysypiska śmieci w Siedlcu. W ramach obchodów Dnia Ziemi chcieliśmy poznać sposoby segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Siedlec.

Na miejscu rozmawialiśmy z pracownikiem wysypiska o ilości zwożonych odpadów oraz opłat za ich składowanie. Następnie pan Maciej Brudło z ZEUK w Siedlcu wyjawił nam jak funkcjonuje wysypisko i w jaki sposób segreguje się na nim odpady oraz jakie firmy zajmują się recyklingiem. Pokazał nam też jak bada się stan ilości wód gruntowych wokół wysypiska. Dowiedzieliśmy się również o nowo powstałym wysypisku śmieci i odpadów w Powodowie, które odpowiadać będzie normom i standardom unijnym.

Wszyscy razem przeszliśmy się po terenie wysypiska, obejrzeliśmy jego „zawartość” i w ten sposób dowiedzieliśmy się co mieszkańcy Gminy Siedlec wyrzucają jako nieużyteczne. Niestety wiele z tych odpadów można było przeznaczyć do powtórnej przeróbki (np. szkło, folię, plastiki).Podziękowaliśmy za ciekawą lekcję w terenie i ruszyliśmy w drogę powrotną. Pogoda była wspaniała, a w powietrzu zapach wiosennej przyrody.

Agata Patalas kl. VI b

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.