22 kwietnia – Dzień Ziemi

Obraz wygenerowany przez AI

Przypomnijmy słowa wielkiego wodza Indian:

,,Ziemia jest naszą matką.
Wszystko co przytrafia się Ziemi,
przydarza się nam – jej dzieciom”.

Dlatego każdy człowiek musi być świadomy, że i od niego zależy stan środowiska w jakim żyje. Kultura i świadomość ekologiczna powinny stanowić podstawę wszelkich działań współczesnego człowieka w środowisku, w którym żyje on i jego rodzina. Aby uniknąć katastrofy ważne jest kreowanie człowieka elastycznie myślącego i świadomego zagrożeń. Konieczna jest zatem powszechna edukacja społeczeństwa ukazująca nie tylko zagrożenia i sposoby ich eliminacji, ale także pobudzająca ludzką wrażliwość na piękno przyrody, na potrzebę życia w harmonii z nią. W tym działaniu szczególna rola przypada nie tylko rodzicom ale również szkole.

W oddziałach przedszkolnych ,,Mali Ekolodzy” popisywali się swoimi umiejętnościami i wiadomościami w Quizie przyrodniczym. Natomiast uczniowie klas 1-3 z powodzeniem sprawdzali swoją wiedzę w Teście ekologiczno- przyrodniczym. Klasy 4 i 5 wykonały okolicznościowe plakaty na zajęciach kreatywnych. Starsze dzieci i młodzież bardzo licznie i chętnie uczestniczyły w dobrowolnych testach tematycznych w czasie przerw. Każdy uczestnik otrzymał słodycz z “pszczółką”- aby jej symbol pracowitości dopingował go do dalszej, sumiennej nauki i pracy na rzecz środowiska wokół nas.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne włączenie się do naszych działań i zachęcamy do dalszego propagowania postaw pro- ekologicznych w Waszych domach i w szkole – nie tylko przy okazji Dnia Ziemi.

Bogumiła Kaczmarek, Ewa Bajonczak

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.