Finał WOŚP w Tuchorzy

Niedziela, 28 stycznia była zdecydowanie dniem 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak też było i w Tuchorzy, gdzie Szkoła Podstawowa podjęła się roli głównego organizatora tego wyjątkowego wydarzenia. Kluczowym dla sukcesu całej inicjatywy było zaangażowanie, mobilizacja i determinacja społeczności szkolnej, przedszkolnej oraz mieszkańców Tuchorzy i okolicznych wiosek. Przedszkolaki z Tuchorzy wraz z nauczycielkami zadbały o piękny wystrój sali oraz zaprezentowały swoje umiejętności na scenie zachwycając zgromadzoną publiczność. OSP Tuchorza zadbała natomiast o siły witalne gości serwując przepyszną kiełbaskę z grilla. Uczniowie szkoły nie tylko wystąpili na scenie, prezentując swoje wszechstronne talenty artystyczne, ale także wcielili się w role wolontariuszy. Z puszkami WOŚP w dłoniach zbierali datki od gości, jednocześnie pełniąc role ambasadorów szczytnej idei pomocy potrzebującym. Rodzice uczniów to kolejny filar finału WOŚP. Dzięki ich hojności zebrano ponad 250 fantów na licytację, a w kawiarence można było zakupić owoce ich umiejętności kulinarno-cukierniczych. Pracownicy szkoły, będąc siłą napędową całego przedsięwzięcia, angażowali się nie tylko w organizację, ale również prowadzili różnorodne stoiska, takie jak sklepik, kawiarenka, punkt z grochówką czy aukcje prac. Absolwentki szkoły zaplatały dziewczynkom warkoczyki, a zaprzyjaźniona pani fotograf zapraszała na nietuzinkowe sesje fotograficzne.

Licytacje, będące jednym z głównych punktów programu, okazały się prawdziwym emocjonalnym doświadczeniem. Ludzie gorąco licytowali, zdobywając unikatowe przedmioty i usługi, a każda złotówka ( a było ich ponad 20000) miała kolosalne znaczenie.

Finał WOŚP w Tuchorzy to nie tylko zbiórka pieniędzy na szczytny cel, ale przede wszystkim dowód na to, że wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele. Jednocząc się wokół idei pomocy innym. Społeczność Tuchorzy i okolic udowodniła, że solidarność i dobroć serca są silniejsze niż cokolwiek innego. Zebrano 40212,00 zł. Czapki z głów.

KP

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.