Przedstawienie teatralne

6 października 2023 r. klasy pierwsze i drugie wybrały się do Wolsztyńskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. ,,Polskie miasta  w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Podczas spektaklu dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Wraz z chłopcem Bolkiem i dziadkiem Kazimierzem przeniosły się za sprawą czarodziejskiego lustra w dawne czasy. Odwiedzając Poznań ścigały koziołki, które uciekły Maciejowej na zegar ratuszowy. Następnie udały się do Krakowa, gdzie poznały historię hejnału z wieży Mariackiej, obwarzanka krakowskiego oraz Lajkonika. Kolejnym etapem czarodziejskiej podroży była Warszawa i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historia Bazyliszka. Znalazły się też w Toruniu. Tam poznały legendę o toruńskich piernikach. Na koniec czarodziejskiej przygody znalazły się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla Popiela zjadły myszy. Dzieci poznały również historię naszego godła, a dokładniej Legendę o Lechu, Czechu i Rusie.
Bajkowe kostiumy, muzyka, kolorowe światła i dekoracje porwały dzieci w zupełnie inny świat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu nagradzając aktorów brawami. Przedstawienie bardzo nam się podobało 🙂

Leave a Comment

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.