Półkolonie letnie w naszej szkole

Za nami pierwszy turnus półkolonii, które spędziliśmy pod hasłem: “Tuchorza Survivalowo”.

Mimo upału nasi uczestnicy świetnie się bawili. Było szereg misji, umiejętności i zabawy.

W pierwszym dniu – po prezentacji najważniejszych zasad survivalu i odbyciu szkolenia na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy – zrobiliśmy drużynowe flagi i zbudowaliśmy szałas.

W drugim dniu – całą ekipą wybraliśmy się do Parku Pirackiego w Kościanie. Oczywiście wśród wielu atrakcji dla młodszych i starszych dzieci – głównym punktem programu był Laser Tag.

W środę “Sprytne Lisy” i “Wilki” – zmierzyły się podczas gry “Bitwa o flagę” w terenie. Była to bardzo koleżeńska rywalizacja, zgodna z wcześniej ustalonymi zasadami- nagrodzona lodami dla obu drużyn. Na koniec dnia nauczyliśmy się szyfrować wiadomości- to ważna umiejętność dla młodych Survivalowców!
W czwartek pojechaliśmy na wycieczkę do Bogilu w Wiosce.

Każdy znalazł tam coś dla siebie: gokarty, zamki, trampoliny..- wszystko tylko dla nas, ponieważ byliśmy jedyną grupą w całym kompleksie.

W piątek zakończyliśmy pierwszy turnus naszych kolonii Survivalowych podchodami po terenie Tuchorzy. Obie drużyny sprostały zadaniu w ,,wielkim stylu”. Były zagadki przyrodniczo-ekologiczne, zadania sportowe i konieczna orientacja w terenie za pomocą kompasu i mapy.

Oczywiście na zakończenie cała ekipa spotkała się przy sklepie z lodami.

Dziękujemy Wam kochane dzieci za ten wspólnie spędzony czas! Byłyście fantastyczne! Zapraszamy na drugi turnus ph. Artystyczno- sportowa Ekipa.

B. K.