Obchodziliśmy “Dzień Ziemi”

Nasi uczniowie wiedzą, że każdy z nas ma wpływ na czystość i ochronę najbliższego środowiska, w którym sami żyjemy.

Z okazji 22 kwietnia – Dnia Ziemi – jak każdego roku planujemy szereg działań mających podnieść świadomość ekologiczną naszych uczniów i ich rodzin.

Uczniowie klas starszych przygotowali referaty i pogadanki (realizowane na godzinach wychowawczych) na temat idei i historii Dnia Ziemi obchodzonego już od 1970 roku.

W szkole wyeksponowano okolicznościowe gazetki i dekoracje.

Cała społeczność wzięła udział w wiosennej kampanii Sprzątania Świata koordynowanej przez Związek Międzygminny Obra w Wolsztynie i nasz Urząd Gminy w Siedlcu. Uporządkowaliśmy tereny przyszkolne i wokół budynków użyteczności publicznej, parkingi, przystanki autobusowe, osiedle i drogi dojazdowe do Tuchorzy. Starsza młodzież oczyściła plaże nad Jeziorem Brajec i w Boruji.

Przystąpiliśmy również do realizacji programu edukacyjnego ph. „Nie śmieć – Ziemia to doceni”.

Młodsze dzieci pielęgnują brzózki, które zostały posadzone w otoczeniu szkoły. Członkowie Kółka Ekologicznego rytmicznie uczestniczą w rajdach rowerowych ph. „Spotkania z przyrodą” a na początku czerwca zwiedzą Ogród Botaniczny i Palmiarnię w Poznaniu.

Już teraz planujemy ekologiczne działania wakacyjne, polegające na systematycznym sprzątaniu, zbiórce surowców wtórnych i segregacji śmieci. Wiosenna akcja Sprzątania Świata stanowi przedłużenie cieszącej się dużą popularnością na świecie Akcji Jesiennego Sprzątania Świata.

My jednak kierujemy się hasłem, że „Sprzątamy Świat przez cały rok” dlatego nasze działania od lat są stałe i niezmienne. Doceniamy bowiem znaczenie i wagę wpływu środowiska naturalnego na życie każdego z nas.

BK

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Szkoła Podstawowa w Tuchorzy by Flytonic.